

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ω |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 889 µm |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 15.989131 mg |
| Frequency | 24.576 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Schedule B | 8541600080 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.9 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 796
Distributors
pcbx
Unit Price$0.47534
Ext.Price$0.47534
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.47534 | $0.47534 |
| 10 | $0.47277 | $4.72770 |
| 25 | $0.43445 | $10.86125 |
| 50 | $0.39923 | $19.96150 |
| 100 | $0.36687 | $36.68700 |
| 300 | $0.33713 | $101.13900 |
| 500 | $0.30980 | $154.90000 |
| 1000 | $0.28469 | $284.69000 |
| 3000 | $0.26161 | $784.83000 |
